Na czym polega wyjątkowość sprzęgła hydrokinetycznego?

Na czym polega wyjątkowość sprzęgła hydrokinetycznego?

Runek sprzęgieł znajdujących zastosowanie w przemyśle jest rozbudowany. Ich producenci starają się odpowiadać na zróżnicowane potrzeby swoich klientów oferując im coraz ciekawsze rozwiązania.

Jednymi z najbardziej interesujących wydają się dziś sprzęgła hydrokinetyczne. Ich największą zaletą jest to, że łączenie silnika z układem napędowym jest w tym wypadku elastyczne, co pozwala nie tylko na dobre tłumienie drgań, ale również tak zwanych impulsów skrętnych. W rezultacie maszyna na każdym biegu może utrzymywać dowolnie małą prędkość nie obawiając się, że dojdzie do zatrzymania silnika.

Oczywiście, trudno mówić o rozwiązaniach wolnych od wad. Tu należy zwrócić uwagę na stały poślizg, a tym samym – większe niż w innych przypadkach zużycie paliwa. Wielu kupujących uważa jednak, że nie jest to wcale cena na tyle wysoka, aby jej nie zapłacić. Sprzęgła jednokierunkowe i hydrokinetyczne są więc tymi, które systematycznie cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Te ostatnie możemy zresztą spotkać także w branży motoryzacyjnej.

Jeżeli jesteś zaineresowany, to zapoznaj się ze szczegółową oferta na moj.com.pl.